محل تبلیغات شما

الفتح_الربانی

مجلس_اول

درعدم_اعتراض_بخواست_خدا

یا غلام سعی کن هم وغمت آن نباشد که چه بخوری ، چه بیاشامی ، چه بپوشی، با چه کسی ازدواج کنی، کجا مسکن گزینی وچگونه مال دنیا جمع آوری کنی ؛تمام اینها آرزوهای نفس شیطانی است.

پس کجا شد خواست معقول قلب وباطن که جویای ذات باریتعالی است؟

باید تمام هم شما رضای خدا باشد که خداوند به عوض دنیا آخرت را برایت مقرر میدارد‌.

هرگاه به زخارف دنیا به دیده بی توجهی نگریستی ، بدل آن نعمت جاودانی آخرت بتو اعطا می شود.

اگر از عمرت یک روز باقیمانده به محاسبه خود و اعمال خود بپرداز و ذخیره ای جهت روز مرگ یعنی آنگاهی که فرشته مرگ به سراغت می آید، تهیه کن.دنیا درحکم آشپزی است برای قوم واخرت محل آبادانی وسکنای آنان .

اما هرگاه غیرت خداوند بردلها نازل شود بین آنان وآخرت حائل می شود؛ در این هنگام نه بدنیا خود را نیازمند می دانند ونه به آخرت ، وجز به لقاء الله به چیز دیگری نمی اندیشند.

ای دروغگو تو خدای را در حال نعمت و آسایش دوست داری اما هر گاه هر بلایی بتو رسد چنان میگریزی که گویا هرگز ادعای خدا دوستی نکرده ای ، بدان که صدق وکذب بنده در حال آزمایش هویدا گردد. هر وقت از سوی خداوند متعال به رنجی دچار شوی وصبر وثبات

را از دست ندادی آنگاه میتوانی ادعای دوستی خدا را داشته باشی.

مروی است به نزد رسول علیه السلام آمد وگفت یا رسول الله ترا بسیار دوست دارم .حضرت در جوابش فرمود:

"استعد الفقر جبلنا "

دراینصورت خود از فقر پوششی درست کن.

مرد دیگری باز به نزد رسول بزرگوار آمد گفت :من خدا را بسیار دوست دارم، حضرت فرمودند: 《اتخذ للبلا ء جلبابا》

برای خود در مقابل بلا پوششی آماده نما زیرا محبت خدا ورسول مقرون به فقر وبلا ورنج است.

دراین مورد یکی از صلحا چنین می فرماید: 《وکل البلاء بالولاء کی لاید عی لولم یکن کذالک والا کان کل احد یدعیم محبه الله عزوجل 》《بر دوستی خدا بلاگمارده شده است تا هر کسی این ادعا را نکند واگر چنین نبود هر کسی ادعای دوستی خدا را می کرد. بنابراین دوستی خدا و رسول او به ثبات وپایداری در قبال فقر و بلا و تحمل شداید و مصائب معلوم می گردد》.

رَبَّنَا آتِنَا فِی الدُّنْیَا حَسَنَةً وَفِی الآخِرَةِ حَسَنَةً وَقِنَا عَذَابَ النَّارِ.

آمین.

روشن‎فکران و دنیای مجازی

کسنزان و مداوای بیماریهای نفسی

در امان ماندن از سحر

خدا ,دوستی ,، ,رسول ,کن ,کسی ,دوستی خدا ,خدا را ,در حال ,بسیار دوست ,ادعای دوستی

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دل سوخته (مثل ماه) مینایی روغن دنبه conmasibca کارمند موزیک بامبو Gale's collection tocanate Jeff's info pressiliso